02
Sty
  • Image 2
  • Image 3
  • Image 4
  • Image 5
  • Image 6
  • Image 7

- WORLD CLASS - w Ashanti !

Z wielką przyjemnością informujemy, że WORLD CLASS POLAND został oficjalnym partnerem Ashanti i już niedługo możecie spodziewać się pierwszych profesjonalnych kursów barmańskich w naszej szkole.

 

DIAGEO RESERVE WORLD CLASS

Program Diageo Reserve WORLD CLASS rozwija najlepsze doświadczenia i kulturę spożywania koktajli na całym świecie. To największa, luksusowa i najbardziej wiarygodna wizytówka w branży. Odkrywa kolejną generację barmańskich talentów, ludzi którzy ustanawiają najnowsze trendy miksologii i popularyzują je w najlepszych lokalach na całym świecie. U podstaw tej inicjatywy leży znakomity, globalny, cieszący się międzynarodowym uznaniem program szkoleniowy, który zmierza do rozwijania profesji barmana i budowania karier laureatów flagowego projektu Diageo Reserve WORLD CLASS – World Class Competition.

Za sprawą realizowanego od 2009 roku programu już ponad 20 000 barmanów na całym świecie mogło skorzystać z wiedzy i inspiracji w dziedzinie miksologii. Dzięki współpracy z największymi ekspertami, mediami oraz partnerami projektu, marka Diageo Reserve WORLD CLASS jest powszechnie uznawana wśród barmanów i klientów, którzy doceniają wyrafinowanie i międzynarodową kulturę przygotowywania i spożywania najlepszych alkoholi.

Od samego początku program Diageo Reserve WORLD CLASS wzbogaca najlepszych barmanów o wiedzę na temat najnowszych globalnych trendów w dziedzinie przygotowywania koktajli. [Johanna Dalley, globalny dyrektor programu Diageo Reserve WORLD CLASS]

WORLD CLASS COMPETITION

World Class Competition to najbardziej prestiżowy konkurs miksologiczny na świecie. Od 2009 r. kreuje międzynarodowe gwiazdy sztuki barmańskiej. Zwycięzcy i finaliści zaczynają podróżować po świecie, są zapraszani do prowadzenia szkoleń i angażowani jako konsultanci w najlepszych lokalach.
W ciągu ośmiu dotychczasowych edycji po globalne trofeum i tytuł „Barmana Roku” Diageo Reserve WORLD CLASS sięgnęli reprezentanci: Francji (Jennifer Le Nechet - 2016), Japonii (dwukrotnie: Michito Kaneko - 2015, Manabu Ohtake - 2011), Stanów Zjednoczonych (Charles Joly - 2014), Hiszpanii (David Rios - 2013), Australii (Tim Philips - 2012), Wielkiej Brytanii (Erik Lorincz - 2010) oraz Grecji (Aristotelis Papadopoulos - 2009).

Podczas światowych finałów barmani uczestniczą w najbardziej wymagających zadaniach miksologicznych, mając jednocześnie swobodę tworzenia. Muszą wykazać się szeregiem umiejętności – od sommeliera, przez szefa baru, gospodarza, alchemika, po showmana i powiernika gości. [Katarzyna Woods, koordynatorka Diageo Reserve World Class Poland]

Finał World Class Competition odbywa się co roku w wyjątkowych okolicznościach i miejscach, od Aten, New Delhi, Rio de Janeiro, Kapsztadu, aż do Miami na Florydzie w 2016 r. Zawodnicy startowali m.in. na pokładzie samolotu lecącego z Londynu do Nowego Jorku oraz luksusowego liniowca, pływającego po Morzu Śródziem-nym, odwiedzając tak wyjątkowe miejsca jak Monte Carlo, Saint-Tropez, Ibiza czy Barcelona.

WORLD CLASS POLAND

World Class Poland stanowi krajowy etap eliminacji do najbardziej prestiżowego konkursu miksologicznego na świecie – World Class Competition. Najlepsi polscy barmani rywalizują w nim o tytuł „Barmana Roku”, a także przepustkę do udziału w międzynarodowych finałach, podczas których mają szansę zmierzyć się z konkurentami z około 60 krajów z całego świata. Pierwsza krajowa edycja World Class odbyła się w 2015 r., w ślad za dynamicznym rozwojem zawodu barmana i środowiska barmańskiego w Polsce.

Nie bez przyczyny światowe zawody World Class Competition trafiły wreszcie do Polski. W ciągu paru ostatnich lat obserwujemy w naszym kraju zmiany w kulturze spożywania alkoholu. Stawiamy na alkohole coraz wyższej jakości, a w miejsce czystych alkoholi mocnych chętniej sięgamy po produkty sztuki miksologicznej, zaś profesjonalny barman – obok sommeliera – aspiruje do statusu, który dotychczas zarezerwowany był dla szefów kuchni. [Łukasz Piwowarczyk, koordynator Diageo Reserve World Class Poland].

Polscy finaliści WORLD CLASS COMPETITION

 

pawel-rodaszynskiPAWEŁ RODASZYŃSKI
BARTENDER OF THE YEAR WORLD CLASS POLAND 2016
,
finalista Diageo Reserve World Class Competition 2016, Miami

 

Współtwórca warszawskiego El Koktel, najlepszego baru koktajlowego 2015 w plebiscycie Bar Roku. Tymczasowa praca na studiach przerodziła się w pasję, która przyniosła mu 3. miejsce w World Class Poland 2015 i wreszcie bilet na zawody World Class Competition 2016. Na światowe zawody World Class wyruszył, mając 7 lat doświadczenia w pracy za barem. Razem ze wspólnikiem, Mateuszem Szuchnikiem, został doceniony w zestawieniu 50 najbardziej kreatywnych w biznesie 2016 wg magazynu Brief.

 

mateusz-szuchnikMATEUSZ SZUCHNIK,
BARTENDER OF THE YEAR WORLD CLASS POLAND 2015,
finalista Diageo Reserve World Class Competition 2015, Kapsztad

Współtwórca warszawskiego El Koktel, najlepszego baru koktajlowego 2015 w plebiscycie Bar Roku. Na światowe zawody World Class wyruszył, mając 6 lat doświadczenia w pracy za barem. Szlify w zawodzie zdobywał warszawskich lokalach oraz w Londynie – w Pollen Street Social i LAB London Academy of Bartenders. Jest członkiem prestiżowej akademii The World’s 50 Best Bars oraz wykładowcą w projekcie mającym na celu inwestycję w środowisko gastronomiczne „Bar School”. Razem z Pawłem Rodaszyńskim, został doceniony w zestawieniu 50 najbardziej kreatywnych w biznesie 2016 wg magazynu Brief.

(+48) 42 942 09 88

biuro czynne: 8:30 - 16:30

Regulamin Ashanti
Polityka prywatności Ashanti
mapa

Międzynarodowa Szkoła Sztuki Kulinarnej
ASHANTI ATELIER Sp. z o.o.
H. Sienkiewicza 82/84 | 90-318 Łódź
NIP: 7262657727

Numer konta do płatności w PLN:
20 1020 3352 0000 1002 0221 7339

Numer konta do płatności w EUR:
PL23 1020 3352 0000 1302 0232 9464

Kod BIC (Swift):BPKOPLPW
Close