Close
Jak zostać cukiernikiem - kursy w szkole kulinarnej Ashanti w Łodzi

Zostań cukiernikiem z Ashanti

Autor: Anna Musialik

Wybierając dla siebie nową ścieżkę kariery zawodowej często zadajemy sobie pytania: Od czego zacząć? Gdzie szukać inspiracji? Droga od amatora do profesjonalisty potrafi być długa i wyboista, bo jak powszechnie wiadomo – sam talent nie zawsze jest wystarczający. Ostatecznie na sukces składa się kilka czynników, z których najważniejsze to nauka i ciężka praca.

Zacznij od zainteresowań

Kluczowe jest zastanowienie się nad tym – W czym jestem dobry? Co lubię robić? Kto/Co mnie inspiruje? Dzięki temu łatwiej zorientować się, w którym kierunku zmierzać.

W naszej szkole możesz zaplanować całą ścieżkę zdobywania wiedzy: od osoby początkującej, aż do profesjonalisty znającego najnowsze trendy w gastronomii. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami w branży, którzy dzieląc się swoją wiedzą tworzą niepowtarzalne i wartościowe szkolenia. Skorzystaj z fachowej wiedzy naszych trenerów, zadbaj o swój rozwój i zostań profesjonalistą.

Zostań cukiernikiem

Dla osób rozpoczynających przygodę z cukiernictwem polecamy szereg szkoleń podstawowych, które mają szeroki zakres tematyczny. Dzięki nim uczestnik może opanować wiele bazowych technik, niezbędnych w dalszej nauce zawodu. Wśród kursów warto wobec tego wybrać m.in. Nowoczesne techniki cukiernicze, czy Cukiernictwo dla początkujących. Pierwsze profesjonalne szkolenie z trenerem na poziomie podstawowym może pomóc uporządkować dotychczasową wiedzę, wyeliminować błędy i zainspirować do dalszego rozwoju. W kolejnych etapach nauki możesz zapisywać się na szkolenia tematycznie w zależności od tego, co Cię interesuje i jakie umiejętności chcesz rozwijać. Jeśli pasjonuje Cię nowoczesne cukiernictwo to wybierz kursy jak np.: Pâtisserie française, Nowoczesne torty i monoporcje, czy Torty od podstaw. Tego typu szkolenia pozwalają poznać najnowsze trendy i wiedzę, którą możesz wykorzystać w codziennej pracy w restauracji czy cukierni. Oferujemy również szkolenia z zakresu tradycyjnych wypieków oraz ciast, które pomagają rozwinąć umiejętności związane z pieczenie oraz dobieraniem kompozycji smakowych. Warto sprawdzić szkolenia m.in. takie jak: Tradycyjne wypieki, Cukiernicze wyzwania kawiarni, Podstawy tortów tynkowanych, czy Coffee break.

Szlifuj umiejętności

W przypadku, gdy masz już doświadczenie zawodowe i pragniesz podwyższyć swoje kwalifikacje to poza wcześniej wspomnianymi szkoleniami polecamy również: Cukiernik manager, Cukiernicza manufaktura, Torty piętrowe 2.0, Słodki stół 3.0 lub szkolenia z dekoracji papierem jadalnym: Kwiaty z papieru jadalnego oraz Sugarcrafting. Dla osób zaawansowanych przeznaczone są również szkolenia z trenerami międzynarodowymi m.in.: Sweet devotion-cukiernictwo wypiekowe oraz Wegańskie cukiernictwo i wypieki. Tego typu kursy to jedyna okazja, by zobaczyć i spróbować jak wygląda praca z zagranicznymi mistrzami cukiernictwa.

Ponadto, w Ashanti nie zapominamy o restauratorach. Oczywiście, cukiernicy restauracyjni mogą śmiało korzystać ze wszystkich szkoleń wymienionych w tym artykule, lecz dodatkowo przygotowaliśmy dla nich specjalną ofertę kursów z deserów talerzowych. Szkolenia Deser restauracyjny oraz Desery a’la carte inspirują do tworzenia kompozycji wieloelementowych będących zwieńczeniem menu każdej restauracji. Trenerzy prezentują techniki przygotowania różnych części składowych deserów, jak kremy, odpieki, żele, czy lody. Każde szkolenie kończy się food platingiem, czyli prezentacją deserów na talerzu.

Jak zostać cukiernikiem - kursy w szkole kulinarnej Ashanti w Łodzi

Zapytaj – pomożemy

Pamiętaj, że załoga Ashanti zawsze jest do dyspozycji, aby pomóc w doborze odpowiednich szkoleń. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, które kursy wybrać – zadzwoń, a my na pewno doradzimy Ci na co powinieneś się zdecydować. Ponadto, współpracujemy z firmami, które pozyskują dofinansowania z KFS oraz BUR. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz, a pokierujemy Cię do odpowiedniej firmy lub pomożemy wypisać część dokumentów szkoleniowych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na https://www.ashanti.pl/#dofinansowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *